Про проведення роз’яснювальної роботи

Дата: 29.01.2019 19:51

Виконавчий  комітет Михайлівської  сільської  ради доводе до відома власників та  землекористувачів земельних ділянок сільськогосподарського  призначення на  території  Михайлівської  сільської  ради, що з метою забезпечення безпечної експлуатації об’єктів магістрального трубопровідного транспорту та запобіганню порушень меж охоронних зон об’єктів магістрального трубопровідного транспорту статтею 7 Закону України «Про правовий режим земель охоронних зон об’єктів магістральних трубопроводів» передбачена система заходів щодо дотримання правового режиму земель охоронних зон магістральних трубопроводів, яка включає:

визначення охоронних зон у документації із землеустрою і внесення їх до державного земельного кадастру;

встановлення обмежень на використання власником або користувачем земельних ділянок у межах охоронних зон;

державний контроль за використанням та охороною земель в охоронних зонах об’єктів магістральних трубопроводів.

Земельні ділянки, що розташовані в охоронних зонах об’єктів магістральних газопроводів, не вилучаються у їх власників або користувачів, а використовуються з обмеженнями, встановленими ст. 22 Закону України «Про правовий режим земель охоронних зон об’єктів магістральних трубопроводів». Перехід права власності чи користування земельною ділянкою не є підставою для припинення дії обмежень на використання земельної ділянки в межах охоронної зони магістрального газопроводу.

Відповідно до пункту 22 Правил охорони магістральних трубопроводів (даліПравила), затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 16 листопада 2002 № 1747, зі змінами, місцеві органи виконавчої влади, у межах своєї компетенції сприяють підприємствам магістрального трубопровідного транспорту в забезпеченні виконання вимог цих Правил та у роботі із збереження об'єктів магістрального трубопровідного транспорту, запобігання аваріям та ліквідації їх наслідків.

За порушення правового режиму земель охоронних зон об’єктів магістральних газопроводів юридичні та фізичні особи несуть відповідальність згідно із законодавством України.