Інформаційна кампанія з детінізації зайнятості

Дата: 27.01.2020 17:08

Питання виплати офіційної, прозорої зарплати сьогодні дуже актуальне. Негативні наслідки не укладання трудових відносин, виплати «заробітної плати в конвертах» відчувають як самі роботодавці, працівники так і члени територіальних громад та суспільство в цілому. Використання нелегальних трудових відносин призводить до ненадходжень податків до місцевих бюджетів та, відповідно, не надходять кошти на на реалізацію програм соціально-економічного розвитку.

Своєчасна та повна сплата єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування - обов'язок кожного роботодавця! Однак, на жаль, деякі роботодавці ведуть подвійну бухгалтерію - виплачують людині певний розмір заробітної плати, а відрахування єдиного соціального внеску здійснюють із суми, що значно менша за отриману особою.

Звертаємо увагу керівників підприємств, установ, організацій та підприємців щодо неприпустимості випадків виплати заробітної плати "у конвертах", а також виплати заробітної плати в розмірах нижче мінімально встановленої законодавством. Пам'ятайте, що отримуючи заробітну плату в "конверті" чи маючи інше неоформлене джерело доходу, ви маєте забезпечене сьогодення, але ризикуєте своїм майбутнім…

З першого січня 2020 року мінімальна заробітна плата становить 4723 грн та у погодинному розмірі - 28,31 грн. Відповідно зросли і штрафи для роботодавців за порушення трудового законодавства.

Розмір штрафів за порушення законодавства про працю визначається відповідно до ст. 265 Кодексу закону про працю України.

Санкція в розмірі 141 690 грн (у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення)за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення в разі:

фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту);

- оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві;

- виплату заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та податків.

Також передбачені наступні розміри штрафів за:

- порушення термінів виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш, ніж на один місяць, виплата їх не в повному обсязі - 14 169 грн( у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення);

недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці - 47 230 грн (у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення) за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення;

недотримання встановлених законом гарантій та пільг працівникам, котрі залучаються до виконання обов'язків, передбачених законами «Про військовий обов'язок і військову службу»«Про альтернативну (невійськову) службу»«Про мобілізаційну підготовку» - 47 230 грн (у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення) за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення;

недопущення до проведення перевірки з питань додержання законодавства про працю, створення перешкод у її проведенні - 14 169 грн;

вчинення перешкод при проведенні перевірки з питань виявленні порушень у частині законодавства про працю - 472 300 грн;

- порушення інших вимог трудового законодавства - 4 723 грн.

Крім того ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено за порушення трудового законодавства адміністративну відповідальність на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності та громадян - суб’єктів підприємницької діяльності.

Шановні роботодавці! Невідкладно! Подбайте про правильне оформлення працівників!