Новація уже не розкіш, а обов’язок

Дата: 06.02.2020 16:50

У сучасних реаліях, ефективна взаємодія громад і охорони здоров’я можлива лише за умови активного залучення інноваційних технологій в організацію надання медичної допомоги. Прикладом такої інновації є телемедицина (Telehealth), яка дозволяє за умови мінімальних капіталовкладень, у найкоротші терміни розширити можливості первинної ланки надання медичної допомоги, як ключової складової соціального благополуччя населення громад. За підтримки державної програми (90%) та місцевого бюджету сільської ради (10%) на базі Михайлівської амбулаторії, лікарі сімейної практики користуються телемедициною, яка включає в себе обстеження пацієнта: дистанційний термометр, пульсоксиметр, спірограф, тонометр, дерматоскоп, електрокардіограф. Результати обстежень пацієнта, одразу можна надіслати в область у реперфузійний центр та отримати консультацію вузькопрофільного спеціаліста. Придбано три прилади, двома користується Михайлівська амбулаторія (сімейний лікар та педіатр) та один знаходиться у амбулаторії села Богатирівка. Впровадження телемедицини дозволяє спростити доступ пацієнтів на первинній ланці до лікарів-спеціалістів та кращого досвіду надання медичної допомоги.