Профілактичні заходи щодо забезпечення надійної роботи повітряних ліній електропередачі

Дата: 11.02.2020 14:30

Для забезпечення надійної роботи повітряних ліній електропередачі 330-750 кВ, створення умов для ефективної роботи магістральних електричних мереж та Об’єднаної електроенергетичної системи України в цілому, а також для збереження життя громадян, збереження навколишнього середовища, тваринного і рослинного світу повідомляємо наступне.

Проведення робіт поблизу об’єктів електромереж вимагає підвищеної обережності. В охоронних зонах ліній електропередач, трансформаторних підстанцій та ліній зв’язку заборонені будь-які дії без дозволу підприємств електроенергетики.

Охоронною зоною повітряних ліній є зона вздовж ПЛ (повітряна лінія електропередачі) у вигляді земельної ділянки і повітряного простору, обмежених вертикальними площинами, розташованими по обидві сторони ліній від крайніх проводів на відстані ПЛ 330 кВ - 30 м; ПЛ 750 кВ - 40 м.

Відповідно до Правил охорони електричних мереж, затверджених постановою КМУ від 04.03.1997 № 209 та Правил охорони ліній електрозв’язку, затверджених постановою КМУ від 28.10.2004 № 1465, підприємства, організації та громадяни, яким передаються у власність або користування земельні ділянки, по яких проходять лінії електропередачі та лінії електрозв’язку зобов’язані вживати заходи для їх збереження.

Звертаємось до Вас з проханням:

-не допускати самовільне звалювання дерев в охоронних зонах ПЛ 330- 750 кВ;

-не допускати спалювання бур’янів, очерету, стерні і соломи під дротами та в охоронних зонах високовольтних ліній в будь - який період року, а також про особисту відповідальність землекористувачів за відключення високовольтних ліній допущені з їх вини (стаття 77-1 КУ «Про адміністративні правопорушення»);

-проводити після збирання зернових культур в охоронних зонах ПЛ 330- 750 кВ прибирання післяжнивних залишків та протягом 3 днів здійснювати оранку чи дискування земель в охоронних зонах ПЛ 330-750 кВ під проводами та з обох боків від проводів на відстань не менше 10 м, та не допускати складання післяжнивних залишків (соломи та тюків з нею) в цих зонах;

-не допускати крадіжок металевих елементів опор та повідомляти в правоохоронні органи факти про осіб, які проявляють необгрунтований інтерес до об’єктів електроенергетичного комплексу.

-не допускати спалювання сухої рослинності та її залишків на землях різного цільового призначення;

-не допускати влаштування звалищ, підпалів сухої трави, очерету, лісосмуг, і вогневого методу розчищення полів після збирання врожаю;

-при виявлені фактів підпалів сухої рослинності, очерету, післяжнивних залишків, повідомляти про дані факти у органи ГУ ДСНС, Держекоінспекцію, тощо;

-при виявлені фактів розкрадання елементів металевих опор звертатися в місцеві правоохоронні органи та повідомляти Запорізький РЕЦ за телефонами чергового диспетчера 061-258-44-52, 061-258-36-57.