Шановні громадяни, не провокуйте пожеж в екосистемах
Протягом 1 кварталу 2020 року в населених пунктах та на об’єктах, підконтрольних органам державного пожежного нагляду Вільнянського району зареєстровано 66 пожеж року. З них 46 пожеж виникло в природних екосистемах Вільнянського району, що становить 69,7% від загальної кількості пожеж. За аналогічний період 2019 року зареєстровано 52 пожеж, з них 32 пожежі виникли в природних екосистемах, що становить 61,5%.
03 квітня через пожежу в екосистемі зайнявся житловий будинок в с. Новофедорівка. На щастя, обійшлось без постраждалих, а от житловий будинок для проживання уже не придатний.
Вже з початку березня в Україні спостерігається здебільшого висока температура повітря. Високі температурні показники та посушлива погода сприяють тому, що значно збільшується ризик виникнення загорянь на відкритих територіях та екосистемах внаслідок людської легковажності. Вирушаючи на відпочинок громадяни досить часто нехтують правилами пожежної безпеки, особливо під час оголошення пожежонебезпечного періоду. Такі дії є вкрай небезпечними, адже при 4 чи 5 класі пожежної небезпеки достатньо навіть одного непогашеного сірника для того, щоб спровокувати масштабну пожежу!
Протягом всього пожежонебезпечного періоду подібні загоряння виникають через недотримання правил протипожежної безпеки самими громадянами. Пожежі в екосистемах приносять непоправної шкоди природничому фонду України.
На території Вільнянського району розташоване Михайлівське лісництво Запорізького обласного управління лісового та мисливського господарства. Потягом 2020 року на території Михайлівського лісництва виникла 1 пожежа, в результаті якої вогнем знищено суху рослинність та підстилку на площі 300 м кв.
Нагадуємо, що за самовільне випалювання рослинності або її залишків передбачена кримінальна та адміністративна відповідальність.
Так, відповідно до статті 245 Кримінального кодексу України знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом - караються штрафом від трьохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до п'яти років, або позбавленням волі на той самий строк. Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки, -караються позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років.
Тож добре подумайте перед тим як брати до рук сірники та підпалювати суху рослинність.
Вільнянський РС ГУ ДСНС України у Запорізькій області