Михайлівська громада

Запорізька область, Запорізький район

Заборонено пожежі біля електричних підстанцій

Дата: 08.05.2020 14:28
Кількість переглядів: 309

Фото без описуВільнянський МР РЕМ та Вільнянський РС ГУ ДСНС України у Запорізькій області попереджує: пожежі біля електричних підстанцій, трансформаторних підстанцій, а особливо в охоронних зонах ліній електричної передачі (ЛЕП), можуть призвести до припинення електропостачання та завдати значних збитків.

Щоб запобігти пожежам, в охоронних зонах забороняється:

- розміщати постійні і тимчасові будівлі (дачі, будівельні вагончики тощо);

- складувати солому, сіно, дрова та інші горючі матеріали;

- розміщати звалища різних горючих і хімічнонебезпечних відходів;

- розпалювати вогнища, палити, кидати непогашенні сірники або недопалки.

Також правилами пожежної безпеки забороняється зберігання висушеної трави не тільки на території електричної підстанції та енергетичного підприємства, а і навколо них на відстані ближче 100 м.

Нагадуємо, уздовж повітряних ліній електропередачі відводиться охоронна зона (у повітрі і на землі), ширина якої залежить від напруги лінії і береться по вертикалі проекції крайніх проводів:

- 2 м – до проводів напругою до 1кВ;

- 10 м – до проводів напругою до 20 кВ;

- 15 м – до проводів напругою до 35 кВ;

По периметру трансформаторних підстанцій, розподільних пунктів і пристроїв охоронна зона вважається – на відстані 3 м від огорожі або споруди.

Більшість випадків пожеж на відкритих територіях виникають саме через людський фактор і елементарне недотримання правил пожежної безпеки. Найбільш розповсюдженими причинами пожеж в охоронних зонах є необережне поводження з вогнем, необережність при палінні, а також дитячі пустощі з вогнем.

Відповідно до статті 77-1 КпАП України самовільне випалювання рослинності або її залишків забороняється і є адміністративним порушенням, яке тягне за собою накладення штрафу. Тож закликаємо громадян відмовитися від практики спалювання, адже кожен підпал – це не лише правопорушення, а й суттєва шкода довкіллю, яка призводить до негативних наслідків, несучи загрозу життю та здоров’ю людей.

У разі виявлення загоряння негайно повідомте за телефоном "101" оперативно-рятувальну службу цивільного захисту.

 

                                                  Вільнянський МР РЕМ

                                                  Вільнянський РС ГУ ДСНС України у Запорізькій області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора