Вільнянський район: в с. Запорізьке Михайлівської сільської ради виявлено вибухонебезпечний предмет

Дата: 20.05.2020 10:13

19 травня 2020 року до Служби порятунку від мешканця села Запорізьке Михайлівської сільської ради Вільнянського району надійшло повідомлення про виявлення ним вибухонебезпечного  предмету поблизу присадибної ділянки в балці.

Після ідентифікації предмету Вільнянським РС ГУ ДСНС України у Запорізькій області встановлено, що знахідка є артилерійським снарядом часів Другої світової війни діаметром 152 мм.

Знешкодженням предмету займається аварійно-рятувальний загін спеціального призначення  ГУ ДСНС України у Запорізькій області.

З початку року на території Вільнянського району виявлено та знешкоджено 5 артилерійських снарядів та 6 мінометних мін часів Другої світової війни.

Нагадуємо! Розмінуванням, знешкодженням або знищенням вибухонебезпечних предметів займаються тільки підготовлені фахівці-сапери, допущені до цього виду робіт.

При виявленні вибухонебезпечного пристрою:

• повідомте оперативно-рятувальну службу району, міста за телефоном "101";
  • повідомте органи місцевої влади, поліцію, дирекцію підприємств, установ та організацій, на території яких виявлено вибухонебезпечний предмет;
  • Обгородіть місце, де знаходяться вибухонебезпечний предмет;
  • Не підходьте до предмету, не торкайтеся і не пересувайте його, не допускайте до знахідки інших людей.
  • Припиніть всі види робіт в районі виявлення вибухонебезпечного предмету.
  • Не користуйтеся засобами радіозв’язку, мобільними телефонами (вони можуть спровокувати вибух).
  • Дочекайтеся прибуття фахівців, вкажіть місце знахідки та повідомте час її виявлення.

Правильно і безпечно знешкодити вибухонебезпечні предмети здатні лише досвідчені фахівці. Ні в якому разі не намагайтеся нічого робити самі, адже це може призвести до трагічних наслідків.