Попередження пожеж під час жнив 2020

Дата: 30.06.2020 08:20

Пора жнив - пожежонебезпечний період. Загрозливу обстановку створюють спекотна погода, сухі хліба, енергонасичені хлібозбиральні агрегати, які нерідко знаходяться у не справному стані, людська недбалість і безвідповідальність.

Основними причинами виникнення пожеж під час жнив є необережне поводження з вогнем, порушення правил експлуатації машин та агрегатів, випалювання стерні,  невиконання вимог пожежної безпеки під час підготовки та самого процесу збирання ранніх зернових.

З метою попередження виникнення пожеж на хлібних ланах, зернозбиральній техніці та на території зернотоків Вільнянський РС ГУ ДСНС України у Запорізькій області спільно з різними запорізькими телеканалами засобів масової інформації  провели  25.06.2020 року спільний профілактичний рейд по об’єктам, та по полям місцевих сільгосппідприємств (ТОВ «НВП «Сортостанція» та ін..)

Під час проведеного рейду представником Вільнянського РС ГУ ДСНС України у Запорізькій області наголошено на  основних  вимогах  пожежної безпеки під час жнивної кампанії асаме:

- з початку достигання хлібів необхідно цілодобово охороняти поля, а біля хлібних масивів встановити знаки про заборону паління й використання відкритого вогню;

- у період воскової зрілості  хлібні поля в місцях прилягання їх до лісових масивів, степовій смузі, автомобільним шляхам і залізницям повинні бути обкошені (зі збиранням скошеного) і оборані смугою не менше 4 м завширшки;

- перед косовицею хлібні масиви необхідно розбити на ділянки площею не більше 50 га  та  зробити прокоси не менше 8 м завширшки, а всередині прокосів проорати смугу не менше 4 м завширшки;

- до початку збирання врожаю вся збиральна техніка, агрегати та автомобілі повинна бути справною з  відрегульованими системами живлення, змащення, охолодження, запалювання, а також бути оснащені справними іскрогасниками, обладнані первинними засобами пожежогасіння (комбайни і трактори - двома вогнегасниками, двома штиковими лопатами, двома мітлами);

- безпосередньо на хлібному масиві площею понад 25 га, з якого збирається врожай, необхідно мати напоготові трактор з плугом та техніку з водою пристосовану для пожежогасіння на випадок пожежі;

- всю зернозбиральну  техніку перед виходом у поле необхідно регулярно очищати від пилу соломи та зерновідходів, перевіряти на щільність з'єднання вихлопної труби з патрубком випускного колектора та колектора з блоком двигуна. У разі появи ознак пробивання прокладок роботу слід припинити до їх заміни;

- на об’єктах зернотоків  бажано перевірити всю електромережу , електрообладнання та обладнання спеціальної зерноочисної техніки, заборонити використовувати відкритий вогонь та куріння на території крім спеціально обладнаних для цього місць;

-для всіх мешканців та гостей району прохання слідкувати за дітьми і нехтувати правилами пожежної безпеки поблизу хлібних ланів, бути обережним при курінні особливо при викиданні необережно недопалку.

Відповідальність за дотримання пожежних норм та правил  під час збирання врожаю несуть керівники агропідприємств, і саме до них застосовуються санкції у випадку виявлення порушень.

Наголосимо: за самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків (стерні) за порушення правил пожежної безпеки в Україні передбачено адміністративну відповідальність (штрафи від 3 тис. до   6тис. грн.,на громадян і від 15-21тис. грн.. на посадовців. )

Вільнянський РС ГУ ДСНС України у Запорізькій області звертається до працівників сільськогосподарської галузі та до всіх громадян з проханням бути вкрай обережними з вогнем і пожежонебезпечними предметами, мандруючи на автомобілі чи пішки повз хлібних ланів аби праця невтомних рук наших сельчан, їхні важкі жнивні будні увінчалися гідним результатом - багатим урожаєм.

Вільнянський районний сектор ГУ ДСНС України у Запорізькій області