Переваги офіційного працевлаштування

Дата: 07.10.2020 13:36

Трудове законодавство покликане зробити процес праці прийнятним з точки зору людських можливостей. Забезпечується це, зокрема, гарантуванням права на відпочинок. Відповідно до ст. 45 Конституції України, право на відпочинок забезпечується наданням днів щотижневого відпочинку, а також оплачуваної щорічної відпустки, встановленням скороченого робочого дня щодо окремих професій і виробництв, скороченої тривалості роботи в нічний час, а також визначенням законом максимальної тривалості робочого часу й мінімальної тривалості відпочинку. Категорії робочого часу й часу відпочинку пов’язані нерозривно, адже їх оптимальне поєднання забезпечує продуктивну працю й відновлення сил працівника.

Державна служба зайнятості нагадує працюючим офіційно за трудовим договором про гарантії реалізації ними права на відпочинок:

• Обмеження тривалості робочого часу та його скорочення у деяких випадках;
  • Винятковий порядок залучення до надурочних робіт;
  • Надання перерв і міжзмінного відпочинку;
  • Забезпечення щотижневого відпочинку й заборона роботи у вихідні;
  • Можливість використання різних видів відпусток.

Більш детально за посиланням