Вільнянський район: рятувальники ліквідували пожежу у господарчій споруді

Дата: 16.11.2020 16:34

15 листопада о 10:42 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про пожежу на території приватного домоволодіння на вул. Шевченка в с. Солоне.

Прибувши на місце події, рятувальники встановили, що горить господарча споруда на загальній площі 12 кв.м.

Об 11:11 вогнеборці локалізували загорання, а об 11:27 – повністю ліквідували та провели розбір і проливку конструкцій для запобігання повторному займанню.

Ймовірна причина пожежі – порушення правил пожежної безпеки при експлуатації електрообладнання. За фактом події відповідними органами ведеться розслідування.

Від ГУ ДСНС залучалась 1 одиниця техніки та 3 чоловіки особового складу

З метою запобігання виникнення пожеж нагадуємо вам основні правила пожежної безпеки при експлуатації електромережі:

-експлуатація кабелів і проводів з пошкодженою або такою, що в процесі експлуатації втратила захисні властивості, ізоляцією;

-застосування саморобних подовжувачів, які не відповідають вимогам ПУЕ, що пред'являються до переносних (пересувних) електропроводок;

-застосування для опалення приміщення нестандартного (саморобного) електронагрівального обладнання;

-користування пошкодженими розетками, відгалуджувальними та з'єднувальними коробками, вимикачами та іншими електровиробами;

-підвішування світильників безпосередньо на струмопровідні проводи, обгортання електроламп і світильників папером, тканиною та іншими горючими матеріалами, експлуатація їх зі знятими ковпаками (розсіювачами);

-використання електроапаратури та приладів в умовах, що не відповідають вказівкам (рекомендаціям) підприємств-виготовлювачів;

-залишення без догляду при виході з приміщення увімкнених в електромережу, нагрівальних приладів, телевізорів, радіоприймачів тощо;

-складування горючих матеріалів на відстані менше 1 м від електроустаткування та під електрощитами;

-використання роликів, вимикачів, штепсельних розеток для підвішування одягу й інших предметів;

-заклеювання ділянок електропроводки папером, горючими тканинами, шпалерами;

-застосування для електромереж радіо- та телефонних проводів.

-електронагрівальні прилади, телевізори, радіоприймачі та інші побутові електроприлади та апаратура повинні вмикатися в електромережу тільки за допомогою справних штепсельних з'єднань та електророзеток заводського виготовлення, не допускайте надмірного підключення споживачів.

Вільнянський РС ГУ ДСНС України у Запорізькій області звертається  до  громадян:  будьте обачні та обережні в поводженні з електрообладнанням, дотримуйтесь елементарних вимог правил пожежної безпеки в побуті та на виробництві.

Вільнянський РС ГУ ДСНС України у Запорізькій області