Інформація Вільнянського РС ГУ ДСНС
Вогнеборці нагадують громадянам правила безпечного обігріву помешкань
У період опалювального сезону, традиційно, різко зростає кількість пожеж у помешканнях громадян. До цього призводить необережне використання електрообігрівачів та опалювальних печей, їхня несправність, перевантаження електромереж, тощо. У більшості випадків пожежі трапляються з вини самих громадян.
Адже слідкувати за правильною роботою котлів, печей, димоходів, а також обігрівачів до безпечної роботи це — обов’язок саме мешканців будинків.
Тож, аби запобігти виникненню пожеж в опалювальний сезон, варто неухильно дотримуватись правил пожежної безпеки:
- впродовж усього опалювального сезону слід очищати димоходи та печі від сажі;
- біля кожної печі перед топковим отвором на горючій підлозі слід прибити металевий лист розміром не менше 0,5х0,7 м;
- печі та інші опалювальні прилади повинні мати протипожежні розділки (відступки) від горючих конструкцій;
- не слід застосовувати для обігріву приміщень несертифіковані та саморобні нагрівальні прилади;
- не можна розташовувати прилади обігріву безпосередньо під розеткою, а також на шляхах евакуації людей;
- не варто вмикати одночасно багато електроприладів у подовжувач, адже електромережа може не витримати перевантаження;
- не залишайте малолітніх дітей без нагляду, та не дозволяйте їм бавитися сірниками;
- забороняється використовувати електрообігрівальні прилади для сушіння одягу та інших матеріалів;
- не залишайте ввімкненими електрообігрівальні пристрої під час виходу з будинку;
- не паліть у ліжку.
Пам'ятайте! Лише виконання елементарних правил пожежної та власної безпеки зможе зберегти ваше життя та майно від вогню.
Вибухонебезпечні предмети: як не стати жертвою небезпечної знахідки?
Майже не щодня на території Запорізької області рятувальники знищують вибухонебезпечні предмети часів минулих війн. Жителі нашої області знаходять мінометні міни, артснаряди, авіабомби. У 2019 році піротехніки Запорізької області 404 рази залучалися для знищення вибухонебезпечних предметів часів минулих війн. Всього за минулий рік рятувальники знищили 3363 одиниць ВНП в спеціально відведених місцях.
Станом на 13 листопада поточного року фахівці-піротехніки ДСНС області здійснили оперативне реагування на 351 заявок, під час яких вилучили та знищили 3314 одиниць ВНП часів минулих війн.
Страшну небезпеку приховують боєприпаси, які залишились лежати в землі до нинішніх часів, адже вони можуть здетонувати в будь-який момент. Необережне поводження з вибухонебезпечними предметами або дитячі пустощі можуть призвести до трагічних наслідків.
Часто саме діти знаходять подібні предмети та в них прокидається бажання проекспериментувати з ним. Тому, саме молоде покоління в першу чергу повинно бути попереджено про наслідки таких небезпечних ігор.
Кількість випадків виявлення вибухонебезпечних предметів з кожним роком змінюється. Контролювати цей процес дуже важко тому, що невідомо, на якій глибині знаходиться снаряд та скільки потрібно часу, щоб він вийшов на поверхню.
Піротехніки ДСНС радять:
- якщо ви виявили вибухонебезпечний чи просто підозрілий предмет – негайно повідомте місцеві органи влади та за телефонами 101 та 102. Навіть якщо ви не впевнені, що цей предмет небезпечний – краще перестрахуватися. Адже запобігти краще, ніж ліквідовувати наслідки. Окрім того, треба дочекатися приїзду спеціальних служб, щоб точно вказати місце та обставини виявлення.
- ні в якому разі не підходьте до знахідки, це може бути вкрай небезпечно. Оптимально безпечна відстань – близько 500 м. Також необхідно окреслити місце знахідки за допомогою мотузки або стрічки. Проте неможна вбивати у землю кілки, адже поблизу цього місця можуть ще знаходитися снаряди.
- одразу припиніть будь-які роботи в районі небезпечного предмета. Удар лопати, грабель, каміння чи просто поштовх може призвести до вибуху.
- в жодному разі не пересувайте, не розбирайте, та не нагрівайте небезпечну знахідку.
- категорично забороняється самостійно знешкоджувати вибухонебезпечні предмети. Це можуть робити тільки спеціально підготовлені фахівці.
Виявлені ВНП знищуються в спеціально відведених місцях відповідно підготовленими фахівцями-піротехніками з дотриманням правил безпеки.
Рятувальники звертаються до громадян з проханням подбати про безпеку дітей!
Рятувальники Запорізької області нагадають громадянам про те, що відсутність елементарного батьківського нагляду може коштувати дитині життя. Залишені без уваги, діти часто не можуть самостійно подолати небезпечні ситуації, в яких опиняються.
Шановні батьки!
• Не дозволяйте дітям бавитися з електроприладами, легкозаймистими та іншими речовинами,
• Повторіть з ними номери усіх екстрених служб
• Подбайте про безпечне дозвілля своїх дітей
• По можливості - не залишайте їх вдома самих і головне - виховуйте у дитини свідоме ставлення до правил безпеки життєдіяльності!
Пам'ятайте, що безпека вашої дитини — це, перш за все, ваша особиста відповідальність!
Вільнянський РС ГУ ДСНС України у Запорізькій області