Триває інформаційна робота з питань протидії торгівлі людьми

Дата: 27.07.2022 08:33

Щодня до Запоріжжя прибувають люди, котрі тікають від російської окупації або з місць активного ведення бойових дій. Лише минулого тижня, за даними Запорізької обласної військової адміністрації, з окупованих територій Запорізької, Донецької та Херсонської областей виїхало понад 10 тисяч жителів. У обласному центрі вимушених переселенців забезпечують місцями для проживання, харчуванням, одягом, речами першої необхідності, надають їм фахову медичну та психологічну допомогу. Зазначимо, що 15% евакуйованих людей залишаються в місті, а 85% їдуть далі, зокрема й до інших країн, у пошуках безпеки. В результаті вони втрачають роботу. А під час пошуку роботи на новому місці виникають додаткові ризики потрапити в трудову експлуатацію або навіть у рабство. Тому фахівці Головного управління Держпраці у Запорізькій області проводять постійну інформаційну роботу, спрямовану на підвищення обізнаності вимушених переселенців, зокрема, й тих, хто виїжджає за межі України. Інформаційними заходами вже охоплено понад 18 тисяч внутрішньо переміщених осіб.

Вкотре нагадаємо, як не потрапити до пастки торгівців людьми:

не віддавайте нікому оригінали документів, покладіть копії в різні місця;

не погоджуйтеся на роботу сумнівного характеру;

не беріть у борг у незнайомців;

підтримуйте зв’язок із рідними;

вивчіть телефони екстрених служб (допомога в країнах ЄС – 112).

Будьте уважні та не довіряйте сумнівним пропозиціям!