Михайлівська громада

Запорізька область, Запорізький район

Про систему безоплатної правової допомоги в іноземних державах

Дата: 03.11.2022 08:34
Кількість переглядів: 101

З метою надання сприяння громадянам України з дітьми, які перебувають за кордоном,
оскільки евакуювалися після почастку повномаштабного вторгнення військ рф на територію
України, Міністерством юстиції України як Центральним органом в рамках співробітництва у сфері застосування Конвенції про юрисдикцію, право, що застосовується, визнання,
виконання та співробітництво щодо батьківської відповідальності та заходів захисту дітей 1996 року було спрямовано запити до 33 держав Європи (список додається) з проханням надати інформацію про систему безоплатної правової допомоги у їхній державі.

Водночас інформуємо, що під час співробітництва з Європейською мережі суддів у цивільних і комерційних справах (ЕJN) було отримано інформацію дві веб-сторінки e-Justice Portal, присвячені правовій допомозі:
1. Загальну інформацію про правову допомогу в державах-членах ЄС можна знайти на
European e-Justice Portal – Legal Aid (europa.eu) за посиланням https://ejustice.europa.eu/37129/EN/legal_aid. Натиснувши на одну з держав на лівій панелі, можна отримати доступ до національних інформаційних бюлетенів щодо правової допомоги в цій державі. Ці інформаційні бюлетені містять огляд національних систем, вони готуються контактними особами Європейської мережі суддів (часто Міністерствами юстиції) і повинні оновлюватися раз на рік.
Наприклад, інформаційний бюлетень European e-Justice Portal – Legal Aid (europa.eu), підготовлений чеським контактним представником EJN, який належить Міністерству юстиції Чеської Республіки.
2. Загальна інформація про Директиву ЄС про правову допомогу доступна на веб-сторінці: European e-Justice Portal - Legal aid (europa.eu) за посиланням: https://ejustice.europa.eu/390/EN/legal_aid. Директива ЄС регулює правила надання правової допомоги в транскордонних справах. Інформацію, надану кожною державою-членом про її компетентні органи, можна переглянути, натиснувши назву держави на лівій панелі.

Процедура надання безоплатної правової допомоги


Бельгія_request_form_BRUSSELS_FR


Бельгія_request_form_EN


Бельгія_request_form_NL


Декларація_для_БПД_Чехія


Пам'ятка до формуляру про пояснення особистого та економічного стану при отриманні допомоги на сплату процесуальних або судових витрат


Декларація особистих чи економічних обставин під час звернення за правовою допомогою чи допомога процесуальних витрат


ФРН_формуляр_декларації_німецькою


Швейцарія__перелік_контактних_центрів_для_українців


Швейцарія_перелік_органів_з_питань_захисту_дітей


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора