Михайлівська громада

Запорізька область, Запорізький район

ПРЕС-РЕЛІЗ: Головне про суспільно корисні роботи в умовах воєнного стану

Дата: 25.11.2022 15:16
Кількість переглядів: 42

В умовах воєнних дій всі зусилля суспільства мають бути спрямовані на опір агресору та подолання наслідків вторгнення. Відтак, зростає необхідність збільшення кількості трудових ресурсів, залучених до забезпечення нормального функціонування суспільства. Одним із таких ресурсів є залучення працездатних осіб до суспільно корисних робіт. Механізм залучення працездатного населення до таких робіт врегульовано Порядком КабінетуМіністрівУкраїнивід13.07.2011 р. № 753.У цей період питання залучення до суспільно корисних робіт та зайнятості населення стали тісно пов’язані. Зокрема, суспільнокорисніроботиможутьпропонуватисязареєстрованимбезробітним.

Станом на 18.11.2022 на обліку в Запорізькій обласній службі зайнятості перебуває 16 тис. безробітних, з них 11 тис. отримує допомогу.

«Так, для осіб, які перебувають у статусізареєстрованогобезробітногоможутьпропонуватисясуспільнокорисніроботи. Враховуючи той факт, що останніми змінами в законодавстві максимальний розмір допомоги по безробіттю не може перевищувати 6500 грн.,  то участь у таких роботах є досить гідною альтернативою. Важливо, що заробітна плата для учасників суспільно корисних робіт не може бути нижчою за розмір мінімальної заробітної плати (на сьогодні мінімальна зарплата 6700 грн.). З особами, що залучаються до суспільно корисних робіт укладаються строкові трудові договори, - розповідає директорка Запорізького обласного центру зайнятості Ірина Дуднік. - Порядком визначено орієнтовний перелік видів суспільно корисних робіт, що виконуються в умовах воєнного стану, зокрема:

  • ремонтно-відновлювальні роботи, насамперед роботи, що виконуються на об’єктах забезпечення життєдіяльності;
  • фасування гуманітарної допомоги;
  • плетіння маскувальних сіток;
  • роботи з підтримання у готовності захисних споруд цивільного захисту, пристосування існуючих наземних або підземних приміщень під найпростіші укриття;
  • організація забезпечення життєдіяльності громадян, що постраждали внаслідок бойових дій та інші.»

Отже, суспільно корисні роботи – це вид тимчасової трудової діяльності працездатних осіб вумовах воєнного стану, які провадяться для виконання робіт, що мають оборонний характер, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного, природного та воєнного характеру, що виникли в період воєнного стану, та їх наслідків, що наближає нас до Перемоги.

Додаткову інформацію можна отримати у Contact-центрі ЗОЦЗ за номером 0800336728 або на телеграм каналі https://t.me/Pidtrumka_DCZ_Zaporizhzhia


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора