Сфери зайнятості ВПО

Дата: 16.03.2023 14:44

Війна змусила багатьох людей покинути власні домівки та змінити місце проживання на більш безпечне. Вимушені переселенці стикаються із проблемами, серед яких чи не найбільша - працевлаштування.

Як зазначають фахівці, під час пошуку роботи на новому місці внутрішньо переміщені особи зазнають суттєвих складностей:

• відсутність вакансій за спеціальністю та рівнем освіти;
  • нестача практичних навичок пошуку роботи;
  • брак професійних навичок та досвіду роботи для працевлаштування;
  • наявні робочі місця пропонують низьку заробітну плату;
  • проблеми з оформленням на роботу через брак документів;
  • нерозірвані трудові відносини з попереднім роботодавцем.

«Більшість з цих питань регулюються законодавством. Фахівці служби зайнятості допомагають швидко вирішувати ці питання. А програми стимулювання працевлаштування ВПО залишаються одними з пріоритетних в 2023 році», – розповідає директорка Запорізького обласного центру зайнятості Ірина Дуднік. - Протягом січня-лютого 2023 року до Запорізької обласної служби зайнятості звернулись 260 осіб, які мають довідку внутрішньо переміщеної особи. З початку року за допомогою служби зайнятості працевлаштовані 89 осіб, 5 осіб проходили профнавчання.

Попри всі негативні явища, працевлаштування переміщених громадян у більшості здійснювалось на підприємства переробної промисловості (29%). На другому місці за кількістю працевлаштованих - сфера оптової та роздрібної торгівлі; ремонт автотранспортних засобів – 27 відсотків. 12 відсотків шукачів роботи працевлаштовані у сфері державного управління й оборони; обов'язкового соціального страхування.

Кількість вакансій у базі даних державної служби зайнятості Запорізької області на 1 березня 2023 року становила 465 одиниць.

Додаткову інформацію можна отримати Contact-центрі ЗОЦЗ за номером 0 800 33 67 28 або на телеграм каналі https://t.me/Pidtrumka_DCZ_Zaporizhzhia