Обґрунтування причин зміни тарифів КП «Михайлівський сількомунгосп Запорізького району Запорізької області» на послуги з поводження з побутовими відходами

Дата: 10.04.2023 16:07

На сьогоднішній день, для КП «Михайлівський сількомунгосп Запорізького району Запорізької області» (далі – КП «Михайлівський сількомунгосп») діють тарифи на послуги з поводження з побутовими відходами встановлені відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 №869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на комунальні послуги» та введені в дію з 01.05.2020 р.

Дане обґрунтування розроблено на виконання  Порядку інформування споживачів про намір зміни цін/тарифів на комунальні послуги з обґрунтуванням такої необхідності затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 05.06.2018 року № 130.

Пунктом 7 «Загальні положення» Порядку формування тарифів на централізоване водовідведення та водопостачання, затвердженого постановою КМУ №869 від 01 червня 2011 р. визначено, що у разі зміни протягом строку дії тарифів обсягу окремих витрат, з причин, які не залежать від ліцензіата, зокрема збільшення або зменшення податків і зборів, мінімальної заробітної плати, орендної плати та амортизаційних відрахувань, підвищення або зниження цін і тарифів на паливно-енергетичні та інші матеріальні ресурси, може проводитися перерахування тарифів шляхом коригування лише тих складових частин структури тарифів, за якими відбулися цінові зміни в бік збільшення або зменшення.

Протягом звітного періоду комунальне підприємство «Михайлівський сількомунгосп» застосовувало такі розміри тарифів на послуги з поводження з побутовими відходами:

згідно з рішенням виконавчого комітету Михайлівської сільської ради від 29.04.2021 року №100 були  введені в дію  тарифи для населення, бюджетних та держрозрахункових підприємств на послуги з поводження з побутовими відходами – 16,50 грн. з 1 особи;

На зміну тарифів вплинули в першу чергу такі чинники:

Підвищення ціни на паливо-мастильні матеріали, а саме на дизельне паливо, бензин, скраплений газ, моторні мастила, оливу трансмісійну, гальмовну рідину.

01.01.2022

01.01.2023

різниця

% збільшення

Бензин

62,2

Дизельне паливо

76,8

Масло М10Г2к

30,1

Витрати на оплату праці. Згідно з Законом України «Про Державний бюджет України на 2022 рік» мінімальна заробітна плата з 1 жовтня 2022 року становить 6700 грн.

до 01.01.2022

з 01.10.2022

різниця

% збільшення

Заробітна плата

3,1

На підвищення  собівартості має значний вплив  різке зростання цін на  паливно-мастильні матеріали, запасні частини, матеріали, обладнання  та різке зменшення  обсягів споживання зазначених послуг.

Все це створює  кризову фінансову ситуацію і неспроможність в існуючих умовах надавати  своєчасно  та якісно послуги  з поводження з побутовими відходами.

Тому новий тариф на послуги з поводження з побутовими відходами становить:

населення - 21,50 грн. з 1 особи

підприємства – 129 грн. 1 м.  куб.

Відповідно до пункту 3 частини першої статті 3 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» одним із принципів, на яких ґрунтується державна політика у сфері житлово-комунальних послуг, є забезпечення функціонування підприємств, установ та організацій, що виробляють, виконують та/або надають житлово-комунальні послуги, на умовах самофінансування, досягнення рівня економічно обґрунтованих витрат на виробництво таких послуг.

Тому, приведення тарифів на послуги з поводження з побутовими відходами до економічно обґрунтованого рівня є об’єктивним та необхідним заходом для належного функціонування підприємства, що забезпечує споживачів даною послугою.