Щодо оздоровлення і відпочинку дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки

Дата: 06.06.2023 09:38

Постановою Кабінету Міністрів України від 09.05.2023 року № 462 "Деякі питання реалізації експериментального проекту з організації оздоровлення і відпочинку дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, в дитячих оздоровчих таборах державних підприємств “Міжнародний дитячий центр "Артек", "Український дитячий центр "Молода гвардія" і в дитячих закладах оздоровлення та відпочинку вищої категорії, що містяться в Державному реєстрі майнових об’єктів оздоровлення та відпочинку дітей та розташовані в карпатському регіоні, за принципом "гроші ходять за дитиною" запроваджено механізм "гроші ходять за дитиною" при оплаті послуг з оздоровлення та відпочинку дітей, що потребують особливої соціальної уваги та підтримки.

Відтепер родини з дітьми, які опинилися в найбільш складних умовах - один з батьків (особа, яка його/її замінює) дитини, місце проживання якої задекларовано, або зареєстровано на території Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Київської, Луганської, Миколаївської, Сумської, Харківської, Херсонської та Чернігівської областей, що виховується в малозабезпеченій сім’ї та належить до таких категорій, як дитина з інвалідністю (здатна до самообслуговування) або дитина із багатодітної сім’ї зможе отримувати кошти для оздоровлення та відпочинку дітей.

Батьки (особи, що їх замінюють) дітей, які відповідають вищезазначеним критеріям, отримуватимуть сповіщення про право на отримання коштів для оплати послуг з оздоровлення та відпочинку електронним повідомленням. Зокрема, за наявності у отримувача бюджетної допомоги встановленого мобільного застосунку Дія на електронному носії,

йому автоматично надійде повідомлення про можливість отримання бюджетної допомоги.

Бюджетні кошти перераховуються отримувачу на кожну дитину в розмірі п’яти прожиткових мінімумів (14165 грн.) для дітей віком від шести до 18 років, один раз на рік у грошовій безготівковій формі на відкритий поточний рахунок із спеціальним режимом використання (далі — поточний рахунок) в акціонерному товаристві комерційний банк "ПриватБанк" за умови, що дитині отримувача в поточному році уповноваженими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування не надавалася путівка до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, в яких закупівля послуг з оздоровлення та відпочинку дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, здійснюється за рахунок коштів, передбачених іншими бюджетними програмами.

Отримані кошти батьки (особи, що їх замінюють) зможуть використати для придбання путівки на оздоровлення або відпочинок дитини в одному з таборів вищої категорії, які розташовані в карпатському регіоні (Львівська, Івано-Франківська, Закарпатська, Чернівецька, Тернопільська обл.), інформація про які міститься у Державному реєстрі майнових об’єктів оздоровлення та відпочинку дітей.

Реалізація вищевказаного проекту розпочнеться з 01 червня 2023 року.

Більш детальна інформація міститься на веб - сторінці Міністерства соціальної політики України за посиланням https://rstmo.ioc.gov.ua/mop/e- health.