День Української Державності: дата, символіка

Дата: 28.07.2023 09:29

Коли святкуємо День Української Державності

День Української Державності — це нове свято. Президент України Володимир Зеленський підписав Указ про його затвердження на День Незалежності, 24 серпня 2021 року. Метою свята є утвердження історії України та протидія російській дезінформації. Дату святкування Дня Державності України вибрали знакову. Щорічно 28 липня українці відзначають День хрещення Київської Русі. Ця подія є першою згадкою про окрему українську державу, яку описує «Повість минулих літ». У 2023 році День Української Державності припадає на останню п’ятницю липня. В мирний час цей день буде державним вихідним.

Що означає символіка Дня Української Державності

День Української Державності має свою символіку. Її розробила агенція комунікацій «Provid». Символ Дня Державності поєднує чотири тризуби, кожен з яких означає боротьбу, незалежність, історії та ідентичність. Метою його створення є спростування міфу про Україну, як молоду державу. Автори символіки показали, що наш герб походить від родового знаку Рюриковичі. Він був знаком князя Володимира Великого, за якого Київська Русь охрестилася.