До уваги роботодавців. Компенсація за облаштування робочих місць осіб з інвалідністю

Дата: 20.09.2023 10:17

Відповідно до Порядку надання роботодавцям компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю від 22.08.2023 року № 893, починаючи з 29 серпня 2023 року, можна отримувати компенсацію витрат за облаштування робочих місць осіб з інвалідністю.

«Компенсація надаватиметься роботодавцям у розмірі фактичних витрат за облаштування робочих місць у таких граничних сумах:

• до 100,5 тис. грн (15 мінімальних заробітних плат) – при працевлаштування особи з інвалідністю І групи;
  • до 67,0 тис. грн (10 мінімальних заробітних плат) – при працевлаштуванні особи з інвалідністю ІІ групи.

Компенсації підлягають витрати роботодавця на придбання допоміжних засобів для облаштування робочого місця для особи з інвалідністю, зокрема:

• меблів (крісел з регульованими або фіксованими сидіннями, поручнів та брусів, розсувних дверей, засобів для їх відчинення/зачинення, протиковзних та тактильних матеріалів для підлог і сходів);
  • транспортерів для піднімання сходами з електроприводом;
  • допоміжних засобів для позиціонування курсора та тактильних комп’ютерних дисплеїв;
  • брайлівських клавіатур та портативних пристроїв;
  • підйомних платформ для робочих місць;
  • допоміжних засобів для відтворення звуку та для забезпечення здатності чути і бачити.

Для отримання компенсації роботодавцю необхідно подати центру зайнятості за місцем провадження діяльності в паперовій або електронній формі заяву щодо надання компенсації та копії документів, які підтверджують працевлаштування особи з інвалідністю та придбання роботодавцем допоміжних засобів для облаштування робочого місця (протягом 90 календарних днів з дня працевлаштування), - роз’яснює директорка Запорізького обласного центру зайнятості Ірина Дуднік.

Більш докладну інформацію щодо отримання компенсації можна отримати на нашому сайті.

Звертайтеся за консультацією до найближчого центру зайнятості або за телефоном Contact-центру Запорізького обласного центру зайнятості 0-800-336-728.